HiFiForum.nu
Home | Forums | Profile | Register | Active Topics | Links | Members | Articles | PM | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

Private Messages
You must log in to check messages
 All Forums
 Diverse
 HiFi Off Topic - Fritt Forum
 Tips på billig mediaspelare.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

* HTML is OFF
* Forum Code is ON
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

T O P I C    R E V I E W
mayday Posted - 2012/03/20 : 12:03:15
Vi var fullt nöjda med den minsta modellen av roxcore som kjell sålde ut för 299kr när den fyrkantigare varianten kom för 599kr.
Behöver inte vara inbyggd hdd eller nätverk. Vi har usb-stickor samt hårdisk som vi för över filmer till när vi vill kolla.

Roxcoren vi har har blivit knäpp, trodde den överhettade så jag gjorde bättre ventilation för den osv. Lödde även om DC-kontakten på kortet...hjälpte inte.

Den funkar bra en 20min eller så sen fryser den till och stänger av sig. Omflashning av firmware hjälper inte.

Så en ny/begagnad i BILLIGA segmentet önskas tips om.

HiFiForum.nu © HiFiForum.nu except: Logos and Trademarks are property of their owners, Comments are property of their posters Go To Top Of Page
Denna sida genererades på 0.09 sekunder. Snitz Forums 2000