Vad är det för skillnad mellan Berhringer Ultradrive PRO och Ultra-curve Pro. En annan fråga är hur många bitar Berhringer jobbar med internt. Skulle tro att man får mer för pengarna med Behringer men det var några på forumet som inte gillade ljudet. Jag kom att tänka på en annan burk som Golden age music säljer Perpetual som kanske är något liknande. www.goldenagemusic.se
och alla andra intresserade av DEQX och rumskorrektion. Vi kommer sälja dessa i Skandinavien och har beställt den första PDC 2.6 som räknas komma ca.15 september.
Hör gärna av er angående information, pris etc till info@klubben.net
mvh, robban
Ansvarar för distribution och försäljning av HIFI produkter via,
Denna "prylen" verkade intresant på www.goldenagemusic.se : PA1 "DSP-baserad Uppsamplare (från 44,1/48 till 96 kHz), Upplösningshöjare 16 till 24 bitar (mjukvarubaserad interpolering), Jitterreducerare (omklockning av signalen) samt Högtalare- och Rumskorrigerare (digital korrektion)" Vad innebär omklockning av signalen? Finns det några förförstärkare som har liknande funktionalitet? Någon som vet????
********** Vad är det för skillnad mellan Berhringer Ultradrive PRO och Ultra-curve Pro. ********** Den korta varianten är väl att driven är ett delningsfilter och curven är en eq