Tänkte bara tipsa om senaste Hifi+. De blindtestar kablar. Mycket intressant läsning med tanke på alla diskussioner som varit här de senaste åren.
P.S. Detta var bara ett tips om en artikel. Jag vill inte börja en diskussion. Eller skriva ner vad som sades i tidningen här på forumet. Jag respekterar Hifi+, och vill att tidningen skall överleva. Det finns för få riktigt bra hifi-tidningar. så om ni är nyfikna. Spring och köp tidningen.
Resultatet är svårt att sammanfatta... Kanske "ja, man hör tveklöst skillnad, men inte såå stor samt att man uppfattar skillnaderna olika". What else is new..?
Jag har precis laddat ner tidningen. Och fick ett erbjudande om att skicka tidningen till 5 "vänner". Så skicka mig ett PM med e-postadressen så skriver jag in era adresser på erbjudandet. Och så får ni 10$ var att handla tidningar för.
OBS! det gäller bra för 5 st så det blir bra de 5 första som får erbjudandet. Först till kvarn....
Citat från sidan: "Here's a quick way to tell your friends you care. Just enter their email addresses and we'll send them the following offer: Tell a friend and they get a $10.00 NewsStand Press Pass."
Och nu har jag skickat iväg erbjudandet om den elektroniska tidningen till er som har begärt att få ett exemplar. Berätta gärna om vad ni tyckte om tidningen.