Sista chansen att få ett par "värstinghögtalare" till ett struntpris! - om ca en vecka byter jag in högtalarna över butik vilket innebär högre pris för dig!!!
Jag säljer mina Contour 3.3 i körsbär (tidigare värstingmodell i Dynaudios Contour-serie). Högtalarna är i perfekt skick, drygt 2 år gamla med orginalkartonger, spikes och sorbotandämpning (som jag tycker är bättre än spikes)samt basreflexpluggar. Riktpris 2001/2002 cirka 45.000. Jag har förhoppningar kring 24.000, men ge gärna ditt bud. Med köpet följer även Purist Audio "vattenkablar", Elementa. För bilder och test, se http://www.stereophile.com/loudspeakerreviews/262/
Nya Contour 5.4 som ersätter 3.3 kostar drygt 60.000. Detta är ett ypperligt tillfälle för dig som önskar något av det bästa. Contour 3.3 var Dynaudios motsvarighet till B&W 803.
Högtalarna säljs pga av att jag uppgraderat till Dynaudio Confidence C2 - nästa nivå i det fantastiska Dynaudio-stallet.