Läste om den i SvD nyligen, här är adressen: http://www.svd.se/dynamiskt/naringsliv/did_9790943.asp Och nu undrar jag förstås om någon har testat och kan dela med sig av sina erfarenheter. Påverkas t ex ljudet på en CD-skiva? Gabe
Har för mig om att killarna på www.64bits.se eller om det var sweclockers.com som testat plasten, Går tydligen att bränna igenom. Kanske inte så bra till slot in. Men hur bra som helst till tv-spelsboxar, dom skivorna brukar ju åka på repor o misshandel. Desutom kostar skivorna en slant.
Helt onödig pryl om man vill få fler skivor. Behöver man en kondom på en CD för att skydda mot förökning, jag föredrar att "stoppa in den" i spelaren och vipps har jag fler skivor om än i miniformat. Idiotiskt att kalla det "kondom för CD-skivor", snacka om skitspråk. Men kan säker vara en bra pryl i vissa sammanhang.