Ojojoj jäklar i gatan samt dra mig baklänges i gul snö vilken DIY video. Vilken kanal herren har. Fasen vad fint att du postade den Imperial Bästa i manna minne. Jag älskar internet, det gör allt så levande. Han har ju en helvetisk historisk kunskap.
Ikväll blir det ett glas rödvin och glasslinger's channel Hans varma röst är lika sömnhyptnotiserande som plingen i rutan under tipsextra på åttiotalet! Fast på ett bra sätt.
Jag har sett The Blackburn story tidigare å blir alltid lika facinerad av maskinerna då jag började min karriär som lärling i verkstan på LM Ericsson som gjorde å servade dom verktygena som gjorde Ericssons produktion möjlig i stort å smått. En maskin jag körde gjorde vi pytte små bitar i å via optik utan siffer skala karvade ut bitar med +-0,002mm till verktygen som gjorde bleckena till Ericsson's RAV14101 reläer.
/
Rör å tillbehör när jag är med i matchen. jbl2480@hotmail.com Deltidare på Hifikit
quote:Tipsextraplingen har gett upphov till djupt liggande trauma hos mina döttrar. De hatar allt vad sport heter.
Hehe jag har en känsla Rolf-san att dom är långt ifrån ensamma om detta tipsextra trauma, kanske finns det rent av ett posttraumatiskt plingstress syndrom. Jag får skriva in det i ICD 11 och DSM 5.
quote:Jag har sett The Blackburn story tidigare å blir alltid lika fascinerad av maskinerna...
Ja det är just maskinerna och vårt precisa hantverksmässiga interaktion med just dessa som är så fascinerande. Lite som den konstanta diskussionen eller jämförelsen av analogt kontra digitalt.