sitter o letar efter en lösning för mig här hemma i min lägenehet. Sitter med ett, för mig, bra 2 kanals system. och är nu ute efter ett 5.1 system.. detta skall endast anvndas för tv tittande. ej till musik lyssning.
vad bör man tänka på? och vilka märken i den här nivån kan man tänka sig ta en närmare kik på för att kunna få ett komplett system. (eock ej DVD spelare för det har man juh redan)
//** To Listen Or Not To Listen.. that is the question **\\
haha oj tryckfels nisse har varit framme. det ska vara 10 000 kr..=) skall inte använda mig av mitt befintliga 2-kanals system, utan ha helt separat system för film/tv/tv-spel.
//** To Listen Or Not To Listen.. that is the question **\\
Ett tips om du är lite händig (eller känner en händig kompis) är att bygga 4 eller 6 sådana här som surroundhögtalare. Lite provokativt vill jag hävda att det inte går att få det bra med endast två surroundhögtalare.