Det är ett 2-kanals slutsteg på 2x200W i 8 ohm och som dubblar effekten till 4 ohm och även därefter nån gång till. Rejält strömstarkt och kan nog driva de flesta högtalare på marknaden. Det spelar riktigt bra och driver mina JBL SVA2100 med rejält grepp om basarna men jag kör ett 3kanals slutsteg till frontarna och centern nu istället för att få exakt samma drivning till de 3 kanalerna.
Jag ska lämna in steget på en översyn eftersom det brummar lite (för mycket) i tomgång. Om nån vill köpa det utan den översynen så är priset 5000kr. Efter genomgången stiger priset igen.
Pris: 5000kr
PM'a eller maila bo.nilsson "at" gmail.com
Klubbmästare eoJeud - Kontakta mig eller Anton om ni vill bli medlemmar Min medlemstråd
Lägg upp en bild eller två, så blir nog någon sugen... Är själv jättesugen, men måste avvakta en vecka eller två innan jag vet och jag vill inte "boka" den.